Novinky v kinech, nové filmy v kinech

5.2.2015:
Jupiter vychází
17.11.2011:
Žraloci na s(o)uši
Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
Nechápu, jak to dokáže
Micimutr
10.11.2011:
Mistrovský plán
Ocelová pěst
Anonym
Arthur a souboj dvou světů
Lovci hlav
3.11.2011:
Vyměřený čas
Spy Kids 4D: Stroj času
Perfect Days - I ženy mají své dny
Černá venuše
27.10.2011:
Bastardi II
Dluh
Moje krásná učitelka
Tintinova dobrodružství
Lollipop Monster
Jeskyně zapomenutých snů
20.10.2011:
Tři mušketýři
Dům
Nákaza
Osamělost prvočísel
Paranormal activity 3
13.10.2011:
Johnny English se vrací
Happy, Happy
Můj otec George Voskovec
Rodina je základ státu
Nic proti ničemu
6.10.2011:
Dream House
Elitní zabijáci
Jeden den
29.9.2011:
Kamarád taky rád
Bez dechu
Alois Nebel
27.9.2011:
Turínský kůň
26.9.2011:
Zneužívaný
22.9.2011:
Colombiana
Letecké legendy
Noc žraloka 3D
Půlnoc v Paříži

film Elitní zabijáci


Elitní zabijáci

Akční / Thriller
USA / Austrálie, 2011, 116 min
Režie: Gary McKendry
Hudba: Johnny Klimek, Reinhold Heil
Hrají: Jason Statham, Clive Owen, Robert De Niro, Yvonne Strahovski, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Dominic Purcell, Aden Young, Ben Mendelsohn, Lachy Hulme, Firass Dirani

Elitní zabijáci recenze filmu

Plakát k Elitním zabijákům působí dojmem, že se do kin chystá akční film roku. Jason Statham s Clivem Owenem a především Robert De Niro v černých brýlích a s puškami po ruce a navíc knižní předloha sepsaná dle skutečných událostí, takový projekt přece nemůže dopadnout špatně. A přece, výsledek je poměrně daleko od pravdy.

Elitní zabijáci jsou někde na pomezí akčního filmu a politického thrilleru. Pokoušejí se o přesah a o nějaké inteligentní poselství, místo aby se zabývali postavami a příběhem. Takhle utíkají kupředu, aniž by si předem stanovili směr. Díky mnoha akčním scénám jim to ale většinou prochází, i když častokrát s nějakým tím škobrtnutím. V mnoha případech o nějakou nelogičnost, ať už ze strany scénáře nebo překombinovaného děje. Nenechte se zmást představou, že budou všichni tři zmínění herci bojovat bok po boku, právě naopak. A na rozhovor mezi šesti očima dojde opravdu až na konci.

Ihned po výbušném prologu je totiž profesionální zabiják Hunter (De Niro) zajat ománským šejkem, který za jeho propuštění požaduje krvavou pomstu pro své tři syny. Hunterův bývalý kolega a přítel Danny (Statham) proto musí najít tři příslušníky britských elitních jednotek SAS, zodpovědné za životy šejkových synů, donutit je k přiznání a zabít je. Tím proti sobě poštve několik britských tajných organizací a hlavně jednoho bývalého člena SAS Spikea (Owen), jenž má dost vraždění svých kolegů a Dannymu jde tvrdě po krku.

Dost se tu střílí a utíká, dojde i na několik pěstních soubojů a fakt, že se děj odehrává v letech osmdesátých, napomáhá dojmu, že Elitní zabijáci jsou skutečně poctivým a poctivě natočeným akčňákem po vzoru Expendables. Stalloneovi žoldáci šli ale přeci jen ještě o pořádný kus dál. Je to hlavně zmatečnost, komplikovanost a zbytečné politické zázemí, co podráží Elitním zabijákům nohy. Je tu tolik úhlů pohledu a tolik proti sobě jdoucích opozic, že mezi nimi ztratíte přehled, a když pak jeden z Dannyho cílů opustí parkoviště a za ním se vydají další čtyři vozy, tak se přestanete orientovat i v tom, kdo vlastně sleduje koho.

Statham předvádí naučenou klasiku. Kamennou tvář a vražedný pohled. To Clive Owen je daleko tvárnější, lidštější. Jeho role je příjemně civilní a postupem času si ani nebudete jistí, komu více fandit. De Niro je jenom na začátku a na konci, což je docela zklamání. Na druhou stranu je super vidět ho konečně v něčem jiném, než v průměrné komedii čerpající z jeho slávy. Sledovat ho uprostřed akce nebo během scény, kdy hravě odzbrojí útočníka s nožem, je rozhodně lepší než trpět pohled na něj coby na křepčícího dědečka s flaškou sunaru v ruce.

Pro režiséra Garyho McKendryho jsou Elitní zabijáci debutem na plátně, se kterým si poradil docela dobře. Akční nářez roku se rozhodně nekoná, dívat se na to ale dá docela dobře. Tři esa v rukávu, spousta akce a perfektní ozvučení částečně zahladí i tu překombinovanost a scénáristickou naivitu, do které spadá i mnohdy nelogické chování postav a umělá snaha o poselství s politickým nádechem.


Elitní zabijáci fotogalerie

Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci Elitní zabijáci
Tour de France Práce CZ Světové poháry v lyžování a biatlonu Databáze lékařů Tenis onlinePředpověď počasí | Hlídání dětí | Keramika Votice | Baby Dětský Secondhand | Rezervační systém

Další odkazy naleznete v sekci: výměna odkazů, projekt Lumal